Keha tervis ja vaimne heaolu

Laupäev 17.02.2024

juhendaja Lilian Täht, sihtgrupp kroonilise seljavaluga mehed ja naised.  

Õpime kroonilise seljavalu tekkepõhjuste kohta, õpime, milline on õige rüht ja kuidas oma selja tervist hoida ning seljavalu vähendada. Töötoas on nii teooriat kui ka praktikat. Teeme nii kerelihaseid tugevdavaid harjutusi kui ka venitusharjutusi.


Läbiviija Iris Rahasepp, sihtgrupp täiskasvanud huvilised, tantsuõpetajad, taastusravi spetsialistid.

Räägime sidekoe ühest osast fastsiast - miks ta meil on, millised on tema ülesanded meie kehas, milliseid terviseprobleeme ta võib tekitada, kuidas me saame oma  fastsiaid igapäevaselt mõjutada ja anname mõned praktilised venitused ja näpunäited.


Juhendaja Johhanna Anett Toomel, sihtgrupiks Inimesed, kes on heas füüsilises vormis, aga soovivad uut perspektiivi oma keha treeningul.

Töötuba on üles ehitatud mobiilsus- ja jõuharjutustele ning süvavenitus ja lõdvestus praktikatele. Katsetatakse kehaliselt lihtsamate ja keerulisemate liikumistega, mille eesmärgiks on keha pingutada ja ettevalmistada või vabastada ning taastada. Ringitame, sirutame, painutame, keerame, tõstame, lükkame ning õpime kuidas oma keha eest hoolt kanda. Liigume läbi füüsiliselt nõudvate asendite, lõdvestume venitus asenditesse, avastatame hingamise tähtsuse kehaliselt keerulistes olukordades ning õpime oma keha kõige muu kõrvalt tervena hoidma.

 

 Pühapäev 18.02.2024

Läbiviija Kati Ong, sihtgrupiks noored (alates 14. aastat) ja täiskasvanud.

Läbi toredate ja lõbusate mängude tegeleme oma vaimse tervise turgutamisega. Töötuba põhineb suuresti improteatril, mille aluspõhimõtted - kõik, mis teed on õige; ütle “jaa”; eksimine on lõbus; partnerluses sünnivad imed - aitavad kasvatada enesekindlust, vähendavad sotsiaalset ärevust ja stressi ning avastada enda uusi tahke. Sinna juurde veel ajutreening ja vabastav naer ning vaimne taaskäivitus on tehtud.

Juhendaja Madli Teller, sihtgrupiks  iga ettevalmistusega soovijad alates 14 eluaastast, segatud grupp. Töötoas tegeleme selja liikuvuse arendamise, tugevdamise ja venitusega erinevates sihitud harjutustes peamiselt pikali, istuvas ja põlvili asendis. Tunni tempo on rahulik ja harjutuste tegemine kontrollitud ja pigem lõõgastav. 


Läbiviijad on Nele Suisalu ja Ingrid Mikker Sihtgrupiks noortele (alates 14. aastat) ja täiskasvanud.

Töötoa sisuks on rääkida lahti erinevad viisid, kuidas inimesed taastuvad ja puhkavad. Räägime, kuidas võtta kiire elutempo sees teadlikke puhkepause ning märgata vaimset läbipõlemist. Töötuba algab loenguosaga ning lõppeb meditatsiooniga ning on mõeldud kõikidele huvilistele, keda huvitavad vaimse tervise teemad ning ka peatselt lapsevanemaks saavatele peredele.