Vilistased/juhendajad 

Foto: erakogu

Lilian Täht

Lilian on 2004. aasta vilistlane, kes on nii tantsuõpetaja kui ka magistrikraadiga füsioterapeut. Ta on treenerina töötanud 16 aastat viljeledes erinevaid tantsustiile. ja aastate jooksul juhendanud erinevaid gruppe lasteaialastest  eakateni. Lilian on oma rühmadega osalenud tantsu- ja võimlemispidudel. Füsioterapeudina on ta spetsialiseerunud just kroonilisele (selja)valule. Suur huvi kroonilise valu alal ajendas Liliani omandama bakalaureusekraadi ka psühholoogias. Ta on Eesti Eriolümpia Ühenduse programmi "Kaasav tervislik eluviis koolides" Põhja-Eesti projektijuht. 

 

Foto: Kaire Vacker

Iris Rahasepp 

Iris on 1999. aasta vilistlane. Töötanud füsioterapeudina juba 18 aastat. 9 aastat sellest töötas ta Lääne - Tallinna Keskhaiglas tehes igapäevaselt ravivõimlemist nii saalis kui basseinis. Peale 9 aastat tundis ta, et vajab uusi väljakutseid ja sattus tööle Dr. Koltsi juurde, kellega koos on nad otsinud põhjuseid miks võimlemine alati tulemust ei anna. Inimese anatoomia õppimisel on tähelepanuta jäänud üks oluline kiht - fastsia, millel on tähtis roll meie lihaste, närvi-ja verevarustuse koostöös. Puhtalt "katsetades" on nad leidnud fastsia ravimeetodid, mis on eelduseks ja aluseks sellele, et treeningute mõju oleks siiski positiivne, mitte ülekoormust ja kahjustusi tekitav. 

Foto: Kärt Petser

Johhanna Anett Toomel

Johhanna Anett on 2013. aasta vilistlane. Lavastaja, koreograaf, etendaja, töötab tantsukooli noortega, Johhanna Anett lõpetas 2020. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Õpingute ajal käis ta end täiendamas Conservatori Superior de Dansa de Valncia's. Pärast lõpetamist on Johhanna töötanud kontaktimprovisatsiooni ja etenduskunsti õpetajana Tartus Just Tantsukoolis ning juhib täiskasvanute tantsuharidusele ning lavastustegevusele suunatud Lemoot Kompaniid. 2022. aastal oli Johhanna nomineeritud Eesti teatriauhindade Tantsuauhinnale Lemoot Kompanii esiklavastusega Fish out of water. Future 2021 ja 2023 noorte lavastusprojektis lavastaja ja noorte nõustaja. Lisainfo https://www.lemootkompanii.com/johhannaanetttoomel  

 

Foto: Andres Adamson

Kati Ong

Kati on 2005. aasta vilistlane, Endla teatri näitleja ja Improteater Impeerium üks loojatest ning näitlejatest. Lõpetanud 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia näitleja erialal ja 2016. aastal Tallinna Ülikooli suhtekorralduse erialal. Osalenud erinevatel tantsu, teatri kui ka valdkonnaülestel koolitustel alates buto tantsust actionteatrini. Jäänud pidama improteatri juurde, millel usub olevat suur mõju inimeste vaimsele heaolule. 

 

Foto: Birgit Pettai

Madli Teller

Madli on 2003. aasta vilistlane, tal on bakalaureuseharidus koreograafias Tallinna Ülikoolist, kultuuriantropoloogia magister Eesti Kunstiakadeemiast ja etnokoreoloogia ja tantsuantropoloogia magister rahvusvahelisest Erasmus+ programmist Choreomundus: Dance Knowledge, Practice, and Heritage. On töötanud igas vanuseastmes ja tantsukogemusega huvilistega 18 aastat peamiselt Tallinnas, Tartus, Jõgeval, õpetanud loovtantsu, vabatantsu, kompositsiooni ja jazzi. On olnud liikumisjuhiks muusikalides, teatrietendustes ja kooridega töötades.

 

Foto: Jana Solom

Nele Suisalu

Nele on1999. aasta vilistlane, on hingelt leiutaja ning loovuse teejuht.  

Nelel on tantsukunstniku ja hääleseadja, ellujääja ja energiatega töötaja taust. On kokku puutunud erinevate õpetustega: kaasaegse tantsu tehnikatega, somaatilise kehakäsitlusega, klassikalise ja argentiina tango lauluga, kehapsühhoteraapiaga, üleminekuteraapiaga, Tiibeti mantraraviga, kollektiivse trauma tervenduse põhimõtetega. Enne häälestamisele pühendumist elas ja töötas professionaalse tantsijana Prantsusmaal.   

Foto: Ekvilibrist

Ingrid Mikker

 Ingrid on 2008 aasta vilistlane. 

Õppinud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias tantsukunsti ja pärast emaks saamist tegutseb Tallinnas doula ehk sünnitoetaja ja enesearengunõustajana. 

2017.aastast teeb Ingrid tervendavaid seansse, toetab sünde ning korraldab loenguid ja heaoluteemalisi meditatsiooniõhtuid. 


www.ingridmikker.ee  

Foto:  Eesi Raa Oreškin

Helena Krinal

Helena on 2008. aasta vilistlane, lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi

Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Helena on Eestis ja Palestiinas tegutsev Tartust pärit tantsukunstnik, kelle viimaste aastate eesmärk kunstnikuna on pakkuda tehniliselt kõrge kvaliteedig  kunsti kõigile ühiskonnaliikmetele, sõltumata nende majanduslikust taustast, elukohast, haridustasemest ja erivajadustest.


Foto:  Ruudu Rahumaru

Sirel Heinloo

Sirel on on 2008. aasta vilistlane, praegu kirjandusteadlane, Eesti Lavaluule MTÜ ja luuleprõmmude eestvedaja ning loovkirjutamiste juhendaja. Tema enda juhendatud loovkirjutamise kursusel sündinud tantsuline luulevideo Generaator / The Generator valiti

2022. aasta Maailma luuleprõmmu videoprogrammi saadetud 81st videost 26 luulevideo sekka, mida näidati Brüsseli luuleprõmmufestivali erisugustel ekraanidel.


Foto: Kärt Petser 

Helle Mari Toomel on 2013. aasta vilistlane. Lõpetas 2017. aastal TÜ Viljandi

Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Lisaks on end täiendanud 2015. aastal vabatahtliku tantsuõpetajana Ramallah Ballet Center-is Palestiinas ning 2018. aastal Tartu Ülikoolis kunstiajaloo erialal.

Helle on endine Just tantsukooli ja praegune Lemoot kompanii põrandatehnika ja tantsulise treeningu õpetaja ning viimase kunstiline juht. Läbi aja on end täiendanud erinevates tantsutöötubades, aga ka näiteks keraamikakursusel. Alates 2022. aasta sügisest õpib Olustveres keraamiku õppekaval.


Foto:  Maria Sõmmer

Ester Tommingas on 2008.aasta vilistlane, Just Tantsukooli õpetaja alates 2006. aastast, 2014. aasta augustis loodud Võru Just Tantsukooli juhataja ja õpetaja. Annab tunde kõikidele tantsuklassidele - loovmängud ja -tantsud, tantsuseaded,   Ester on omandanud Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudis bakalaureuse kraadi kutseõpetaja erialal ja magistrikraadi haridusinnovatsiooni õppekaval. Ester omab kutset kaasaegse tantsu spetsialist, tase 6


Foto: 

Karmen Ong-Korćek on 1999. aasta vilistlane. Lõpetanud Tallinna Ülikooli

koreograafia osakonna bakalaureuseõppe 2003. aastal tantsija ja koreograafi diplomiga. Mait Agu nimelise tantsustipendiumi laureaat, alates 2006. aastast Eesti Argentiina tango kogukonna ülesehitaja. Hetkel elab ja töötab Prahas, kuid jätkab endiselt ka Eesti projektidega.


Foto: Pierre Guenoun

Ena Mets on 1999 aasta vilistlane. Ena täidab oma lapsepõlveunistust, mis sündis Astrid Lindgreni raamatuid lugedes - luua sõnadest maagilisi maailmu: kirjutab raamatuid ("Naeratava kuu inimesed", "Ülestähendusi Montmartre'i mäelt. Elu ja imede pandeemia"), toetab teiste arengut ja tervenemist hüpnoterapeudina ning rändab jutuvestjana mööda Eestimaa raamatukogusid, Prantsuse mägihütte ning Compostela palverännuteed. Tema jutuprogrammid seovad elulugusid, rahvapärimust ja pillihelisid. Jutuõhtutel osalejad on öelnud, et need lood "tegid küll hingele pai" või "maagiline kogemus".


Inspiratsiooni oma loominguks on Ena kogunud Brasiilias (2006), Mongoolias (2011), Colombias (2012) elades-töötades ning Malis Kaitseväe missioonitõlgina (2021). Peale TÜ psühholoogia ja filoloogia õpinguid omandas ta hüpnoterapeudidiplomi Pariisis ning täna täiendab Ena end Luua Metsanduskoolis matkajuhi erialal. Tema suureks sooviks on saada taimeravitsejaks ning lugude terapeudiks. 

Killuke loomingut: https://www.youtube.com/watch?v=JCCRqruD_GI 


Foto: 

Kati Grauberg-Longhurst - 2003. aasta vilistlane, lõpetanud TÜ VKA tantsueriala bakalaureuseõppe. Alates 2003. aastast on ta olnud rahvatantsuõpetaja erinevate rühmade juures. Aastal 2009 asutas ta MTÜ Rahvatantsuselts Torbikud, mille eestvedaja ja õpetaja on ta senini. Tema põhiline töökoht on Eesti Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialist ning läbi selle ameti on ta olnud Tallinnas toimuvate laulu- ja tantsupidude nii Viljandimaa kui ka Tartumaa kuraator. LIsaks sellele on ta olnud maakondade pidude (nii Viljandimaal kui ka Tartumaal) korraldusmeeskondades ja ka kunstilises meeskonnas olles nii tantsude autor kui ka liigijuht ja/või tantsude lavastaja.


Foto: Jekaterina Soorsk (ETHL gala 2022) 

Anne Tamm-Kivimets - on õpilane aastast 1984, kui alustati väikese tantsustuudiona Tartu Noortemajas Sõprus. Praeguse Just Tantsukooli juhataja ja õpetaja, omab Kaasaegse tantsu spetsialisti kutset, tase 8. Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi laureaat (2013) Erinevaid moderntantsu koolkondi tudeerinud ja prkatiseeriunud alates 1990ndatest

aastatest paljudes töötubades, koolitustel, raamatutest ja veebivahendusel. Koosloomist, täpsemalt koostöist loovliikumist uurinud oma magistritöös ja uurib ning rakendab seda oma igapäevases tantsuõpetaja töös. 

Anne: "Tantsuõpetuses lähtun põhimõttest, et tants on üks eneseväljenduse vormidest ning  tantsuõppe peamine eesmärk on õppida end tantsukeeles väljendama, kasutades selleks oma keha koos hea tehnika ning mõtlemisoskusega. 

Minu missiooniks oma erialal on julgustada, innustada,   jagada kogemusi, sütitada… Aidata noorel inimesel leida üles see miski, mis teda tantsima paneb.   Anda mõista, et tants on see, mida saab teha igaüks, kel on vaid soov ja tahe."