Future 23 koosloome lavastuprojekti  tulem    "Üks,Kõik"   etendub  4.juunil  kell 19.00 Tartu Uues teatris .   Pilet 5.- müügil Fientas 

Lavastuse kohta saab lugeda SIIT

Future ürituste sari on välja kasvanud samanimelisest tantsuloomingufestivalist. Future sai alguse 2001. aastal ja on oma olemuselt muutunud vastavalt ajale. Fookus on algusest peale olnud noorte omaloomingu toetamisel. Oma mõtete ja ideede vormimisel on noori alati toetanud oma ala professionaalid, praktiseerivad lavastajad, koreograafid, etenduskunstnikud. Viimasel neljal futurel on noori toetatud terve protsessi vältel, ideest kuni etendamiseni, tugimeeskond ei analüüsi ega hinda pelgalt tulemust vaid noori juhendatakse ja toetatakse kogu loomisprotsessi vältel.

Future sündmused välistavad võistluslikkust ja panustavad, loovusele, koostöisusele ning noorte kaasamisele. 

Lavastusprojekti laiemaks eesmärgiks on luua võimalusi protsessis osalejate loovuse, omaalgatuse ja ühistegevuse arendamiseks. Suunatud eesmärgiks on koosloome meetodil lavastuse väljatoomine, mille tähelepanukese on loomisprotsessil, noorte omavahelisel kogemuste vahetamisel ja kogemuste vahetamisel noorte ja professionaalide vahel. Püüdlus on küll tervikliku lavastuse suunas, kuid tähelepanu on suunatud protsessile. Protsessi käigus ühendame noorte loomingu kultuurimaastikul tegutsevate tantsu-, teatri- ja etenduskunstnike teadmiste ja oskustega! 

Projekti eestvedajad toetavad noori nende tegevuse mõtestamisel, ideede arendamisel ja tööde viimistlemisel. Kolm kuud kestev protsess sisaldab endas kuut koostööpäeva, - kaks neist veebis ja neli Just Tantsukoolis. Protsessi on kavandatud ka neli töötuba, mis toetavad osalejaid vastavalt protsessi kulgemisele. Igaks koostööpäevaks antakse konkreetsed, lavastust edasiviivad ülesanded, millele antakse tagasisidet lavastuse kulgemise kontekstis ja mis aitavad projektis osalejaid edasi nende püüdlustes. 

Asjaosalisi kaasatakse lavastusprotsessi kõigisse tegevustesse - lavastuse materjali loomine, muusikalise kujunduse valik, kostüümi valik, lavakujunduse valik ja valguskujunduse loomine. Ühiselt luuakse lavastuslik tervik, mida etendatakse 4. juunil Tartu Uues Teatris.  Etendusepäeva lõpus toimub tagasiside ja refleksiooniring, kus loojad, etendajad, juhendajad ja publik saavad võimaluse arutleda loomisprotsessi ja lõpptulemuse üle.

Toetajad:  Eesti Kultuurkapital, Tartu Linn, Eesti Rahvakutuuri Keskus, Tartu Uus Teater